Liczne pielgrzymki parafialne do sanktuariów Maryjnych oraz poniedziałkowe wieczorne spotkania formacyjne w salce Bożego Miłosierdzia zrodziły duchową potrzebę modlitwy wspólnotowej. Maryjny kult w naszej parafii sprawił, że dnia 4 lutego 1995 roku na spotkaniu organizacyjnym po porannej Mszy Świętej został założony Żywy Różaniec. W tym samym dniu powstały trzy Róże, po dwóch miesiącach kolejna, a dla uczczenia dziesiątej rocznicy modlitwy Żywego Różańca piąta Róża. Owocem peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego stała się męska Róża św. Jana Pawła II
Róże działają pod wezwaniem:
MATKI BOGA I LUDZI
ŚWIETEGO JÓZEFA
ŚWIĘTEJ ANNY
ŚWIĘTEGO JANA SARKANDRA
ŚWIĘTEJ TERESY OD DZIECIATKA JEZUS
ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
W Roku Różańca Świętego do każdej piętnastki dokooptowano po pięć nowych członków, by objąć modlitwą wprowadzone przez Ojca Świętego Jana Pawła II Tajemnice Światła.
Szczególnym dniem rodziny różańcowej jest każda pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy ją o godzinie siódmej rano wspólnym odmówieniem jednej części Różańca Świętego, zakończonego piętnastominutowym rozważaniem. Później uczestniczymy w porannej Eucharystii, ofiarowanej za żywych i zmarłych członków. W czasie Mszy Świętej prowadzimy posługę słowa i darów Ołtarza. W tym dniu następuje ogłoszenie przez kapłana aktualnej miesięcznej intencji modlitewnej i zmiana tajemnic według systematycznej kolejności. Na zakończenie modlitewnego spotkania oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
Naszą stałą intencją jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej Parafii. Naszą modlitwą ogarniamy Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy, a także ustalamy sami intencje dotyczące naszych rodzin ,Parafii, Ojczyzny i modlimy się za siebie wzajemnie.
Od 2004 roku odprawiamy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca w duchu wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Oprócz codziennej modlitwy różańcowej członkowie Żywych Róż zawierzają swoje życie Jezusowi i pragną naśladować Jego Matkę, kształtując swe serca na wzór Jej Niepokalanego Serca.
W miarę możliwości uczestniczą w nabożeństwach Maryjnych, adoracji Najświętszego Sakramentu, Żłobka i Bożego Grobu. Prowadzą też przed każdą Mszą św. dziesiątek Różańca lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Pod przewodnictwem naszego opiekuna duchowego ks. Proboszcza, wspólnota różańcowa pielgrzymowała do wielu sanktuariów, głównie Maryjnych i nawiedzała miejsca szczególnego kultu świętych. Celem bliższego poznania i zacieśniania więzi organizujemy kilka razy w roku okolicznościowe spotkania z duchowym rozważaniem, ze śpiewem pieśni i agapą.
Informacje o Żywym Różańcu i aktualne intencje modlitewne widnieją w kościelnej gablocie. Szczególną opieką otaczamy osoby chore i w podeszłym wieku, odwiedzając je w domach, domach opieki, a w razie potrzeby wyznaczamy nowe osoby, by modliły się te same tajemnice. W ten sposób poszukujemy nowych członków, którzy razem z chorymi dźwigają obowiązki, a kiedyś zajmą miejsce tych, których Bóg powoła do wieczności. Za każdego zmarłego członka Żywego Różańca zamawiamy Mszę św., uczestniczymy w pogrzebie i odmawiamy za jego duszę część Różańca, zaś trumnę w kościele oplata duży, drewniany różaniec.
Rodzina różańcowa prenumeruje dla każdej Róży czasopismo formacyjne Różaniec, w którym znajduje wiele wartościowych artykułów, modlitw i rozważań różańcowych.
Św. Jan Paweł II wielokrotnie zachęcał do odmawiania różańca, mówiąc, że jest to „skarb”, który trzeba odkryć. I my serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zasilenia szeregów Żywego Różańca, gdyż daje on poczucie wspólnoty, możliwość aktywnego włączenia się w życie Kościoła, przyczynia się do rozwoju życia duchowego jednostki i pomaga świadczyć o wierze, szczególnie wobec młodego pokolenia.