Ogłoszenia duszpasterskie

VI TYDZIEŃ ZWYKŁY

16.02. – 23.02.2020 r.

 

W dzisiejszą niedzielę w Kazaniu na Górze Jezus prezentuje swoje wytyczne i jasno sprecyzowane oczekiwania. Jego program osiąga swoje apogeum |w miłości bliźniego. Pan nam daje siłę i odwagę, abyśmy wychodzili innym na spotkanie z miłością.. Daje nam przykład takiej postawy: nie tylko sądził według sprawiedliwości, lecz wybaczał winy, udzielał przebaczenia i okazywał grzesznikom miłosierdzie.

 

Msza Św. TRYDENCKA śpiewana z kantorem o godz. 15.00.

 

Przy drzwiach kościoła będziemy mogli złożyć ofiary na Rodzinę Syryjską. Bóg zapłać za Wasze dary serca.


W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

W piątek – modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas spowiedzi św.

 

W sobotę – święto Katedry Św. Piotra, apostoła.

 

W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Pana Jezusa będziemy adorować od 15.00 – 18.00, oraz w następny poniedziałek i wtorek.


SPOTKANIA FORMACYJNE PRZY PARAFII:

W poniedziałek zapraszamy dzieci w drodze do I Spowiedzi i Komunii św. na 16.15, a Młodzież na drodze do Bierzmowania grupa I o 17.00. Spotkanie dla rodziców młodzieży do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek za tydzień tj. 24 lutego.

 

Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich we wtorek o 16.30,

 

Scholii Una Voce w środę o 19.00,


Dzieci od 1 - 5 klasy włącznie zabierają kartkę Ziarno, czytają Ewangelię i rozwiązują zadanie apostolskie, przynosząc rozwiązanie w następną niedzielę do kościoła, zaś młodzież 6,7 i 8 klas potwierdza swoją obecność podpisem w zakrystii.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o najnowszej książce, w której Papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, o bł. ks. Michale Sopoćce, czy też o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. Dzieciom polecamy Małego Gościa ze szkłem powiększającym na Wielki Post i nie tylko.


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościel e spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego
43-400 Cieszyn
ul. Liburnia 1
Nr konta parafialnego:
35 8113 0007 2001 0175 4597 0001
Cieszyn Bank Spółdzielczy
Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.