Ogłoszenia duszpasterskie

III TYDZIEŃ ZWYKŁY

24.01.2021 – 31.01.2021 r.

Osoby pragnące w niedzielę przyjąć Chrystusa w komunii św.

mogą to uczynić o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 


Dziś trzecia niedziela zwykła, po raz drugi obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Jezus wzywa ludzi do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim.

 

Dziś przy drzwiach kościoła będziemy mogli złożyć ofiary na pomoc dla doświadczonej kataklizmem trzęsienia ziemi Chorwacji. Bóg zapłać za z serca składane ofiary. Przed tygodniem na rodzinę Syryjską została złożona ofiara w wysokości 797 zł.


LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

W poniedziałek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. O godz.  16.15 - spotkanie dla dzieci klas III w drodze do I Spowiedzi i Komunii św.,

 

We wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

W czwartek – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu.

 

W piątek – o godz. 17.00 – Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. sakramentalnej.


Aktualna jest dyspensa Księdza Biskupa od obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii. Ale usilnie zachęcamy do wysłuchania niedzielnej Mszy św. przekazywanej online z naszej, albo z innej świątyni, lub też transmitowanej przez Radio czy TV. Pragnącym przyjąć Pana Jezusa udzielamy Komunię Św. poza Mszą św. w niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. (w niedziele i w dni powszednie).


Obecnie w naszym kościele może przebywać jednorazowo 15 osób. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem /maseczka/.W kościele zachowujemy bezpieczną odległość.

 

Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji o ustanie epidemii, w dni powszednie 35 minut przed Mszą św., a w niedzielę o godz. 7.00. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach.

 

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o św. Franciszku Salezym, który zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach usłyszał; jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości. Natomiast w nowym numerze Małego Gościa - jak wygląda życie współczesnych pustelników, a w specjalnym dodatku podstawa pod smartfona. 


 

Do odwołania zostaje zawieszony stały konfesjonał. 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego
43-400 Cieszyn
ul. Liburnia 1
Nr konta parafialnego:
35 8113 0007 2001 0175 4597 0001
Cieszyn Bank Spółdzielczy
Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.