Ogłoszenia duszpasterskie

XIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

26.06.2022 r. - 03.07.2022 r.

Dziś 13 niedziela zwykła. Jako uczniowie Jezusa, jesteśmy wezwani do współtworzenia królestwo Bożego. Podążając śladami naszego Mistrza, możemy odczuwać zmęczenie i zniechęcenie, dlatego powinniśmy odnawiać nasz osobisty wybór. Historia powołania nigdy się nie kończy. Uczestnictwo we Mszy św. jest znakiem naszej gotowości do nieustającego kroczenia za Panem. Chcemy słuchać Jezusa Chrystusa i opowiadać się za życiem w Jego królestwie.


W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

we wtorek – wspomnienie Św. Ireneusza.

 

w środę – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Rocznica Konsekracji naszego kościoła, Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 – 18.00. Na zakończenie Adoracji Msza św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 

w czwartek – kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie 35 minut przed Mszą św.

 

w I piątek – od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym i okazją do spowiedzi świętej.

 

w I sobotę - od godz. 7.00 – nabożeństwo I sobót o 8.00 Msza św. za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, od godz. 9.00 miesięczne odwiedziny chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii, lub telefonicznie.


Decyzją ks. Biskupa z dniem 26 sierpnia kończą posługę w naszej parafii ks. Marcin Wróbel, skierowany do parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu oraz ks. proboszcz Stefan Sputek, który czas posługi emeryta będzie spędzał w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej - Wapienicy. Od 27 sierpnia posługę administratora podejmie ks. Wiesław Płonka, dotychczasowy wikariusz w Czechowicach-Dziedzicach. Przyjmijmy Go otwartym sercem. Życzymy Mu owocnej pracy na naszej niwie.


Po dwuletniej przerwie, w tym tygodniu przywitamy ks. Moderatora, diakonię i młodzież Archidiecezji Katowickiej na I turnusie wakacyjnych Rekolekcji Oazowych. Życzymy im owocnego przeżycia tych świętych dni.


W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, czy też, jakie lektury warto zabrać na wakacje.

 

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w XXXI Pieszej Pielgrzymce z Cieszyna na Jasną Górę w dniach od 6-11 sierpnia. Zapisy od 1 do 31 lipca na probostwie. Inne informacje na plakacie w gablotce.

 

Zapraszamy również do pielgrzymki autokarowej w dniu 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.


 

Stały konfesjonał - lista poniżej 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego
43-400 Cieszyn
ul. Liburnia 1
Nr konta parafialnego:
35 8113 0007 2001 0175 4597 0001
Cieszyn Bank Spółdzielczy
Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.