Ogłoszenia duszpasterskie

34 TYDZIEŃ ZWYKŁY

26.11.2023 r. – 02.12.2023 r.

     W kontekście prawdy o Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata, stajemy wobec biblijnego obrazu sądu ostatecznego i słyszymy głos samego Boga: „Idźcie przeklęci w ogień wieczny przygotowany diabłu i jego aniołom”. Są to słowa, których nie da się z Ewangelii wykreślić; nie można ich lekceważyć; słowa, wobec których trudno przejść do porządku dziennego zupełnie obojętnie udając, że ich nie zauważamy. Tak mówi dobry, kochający Bóg; są to słowa pełne miłości, ale mierzonej tym, co sprawiedliwe. Istnieją przed każdym z nas dwa kluczowe wydarzenia, na które czekamy, do których nasze życie każdego dnia coraz bardziej się przybliża. Pierwsze - to moment śmierci, chwila przejścia z tego świata do wieczności; zaś drugie - to właśnie sąd ostateczny, którego perspektywę kreśli Chrystus w Ewangelii ostatniej niedzieli roku liturgicznego.   

     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w jakikolwiek sposób na potrzeby naszego kościoła.

     Dzisiaj można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

     Dzisiejsza uroczystość to diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek – 30 listopada – wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła. Zapraszam na Mszę św. o 18.00 orazi spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej w naszej parafii.
  • W tym tygodniu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (pierwszy piątek) oraz Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsza sobota). W sobotę o 7.00 zapraszam na nabożeństwo I sobót oraz na Mszę św. o godz. 8.00 w int. członków Żywego Różańca. W tym dniu odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Proszę o zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie. W sobotę przed świętami Bożego Narodzenia szafarz będzie udzielał Komunii Świętej.
  • W przyszłą niedzielę – 3 grudnia – rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.
  • W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek z Asyżu, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. 
  • Zachęcam do lektury Pisma Świętego, książek i czasopism katolickich: „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i „Gościa Niedzielnego”, w którym jest dołączony kalendarz na przyszły rok. Przeczytamy w nim o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.
  • Od 3 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Szczegółowy plan znajduje się w gablotce parafialnej i na stronie internetowej. Ewentualne błędy czy braki proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  • Przypominam o przygotowaniach naszej parafii do 600-lecia naszego kościoła, które będziemy przeżywać w przyszłym roku. Pragniemy wydać pamiątkowy album i zorganizować jubileuszową wystawę. Dlatego prosimy o wypożyczenie zdjęć do zeskanowania z różnych uroczystości kościelnych i rodzinnych, które miały miejsce w naszej świątyni, szczególnie z początków istnienia parafii i wcześniejszych. Zdjęcia można również przesłać na specjalnie utworzony adres: 600latjerzego@gmail.com.

 

Stały konfesjonał - lista poniżej 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego
43-400 Cieszyn
ul. Liburnia 1
Nr konta parafialnego:
35 8113 0007 2001 0175 4597 0001
Bank Spółdzielczy w Cieszynie
Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 16.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

 

UWAGA!

W czasie wakacji kancelaria czynna bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej w poniedziałek, środę i piątek.