Ogłoszenia duszpasterskie

I TYDZIEŃ ADWENTU

01.12.2019 – 08.12.2019 r.

Dziś I niedziela adwentu. Rozpoczynamy czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Wcielenia, oraz radosnego wyglądania na moment paruzji. Niech świadomość naszego spotkania z Bogiem w liturgii przepełnia czas adwentowego przygotowania.

 

Przy drzwiach kościoła możemy złożyć ofiary na kwiaty do naszej świątyni.

 

Msza św. Trydencka (śpiewana z kantorem) o godz. 15.00.


W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

NABOŻEŃSTWA RORATNIE odprawiamy codziennie w dni powszednie o 18.00, a w sobotę o 8.00. Już od jutra, poznawać będziemy sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego prymasa tysiąclecia na krótko przed jego beatyfikacją. Do owocnego udziału w roratach serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i dziadkami, Ponadto roraty organizowane przez duszpasterstwo mężczyzn naszej parafii będą we wtorek i czwartek o godz. 6.00.

 

W Adwencie, w środy - Msza św. o godz. 18.00!

 

w I czwartek - modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej, oraz o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele. Od godz. 17.30 miesięczna spowiedź św. dla dzieci III, IV i V klasy szkoły podstawowej,

 

w I piątek - od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas miesięcznej spowiedzi świętej dla młodzieży i dorosłych. Msza św. o 18.00. Obecność młodzieży w drodze do bierzmowania w spowiedzi i we Mszy św. jest obowiązkowa.

 

w I sobotę - O godz. 7.00 nabożeństwo I sobót, o 8.00 Msza św. za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, a od godz. 9.00 miesięczne odwiedziny chorych. Przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę 21.XII,

 

 w przyszłą niedzielę - modlitwą i ofiarą przy drzwiach kościoła wspierać będziemy Kościół na Wschodzie.


SPOTKANIA FORMACYJNE PRZY PARAFII:

W poniedziałek zapraszamy Dzieci w drodze do I Spowiedzi i Komunii św. na godz. 17.15, a Młodzież w drodze do Bierzmowania - I grupę na godz. 17.00.

 

Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich we wtorek o 16.30, Scholii Una Voce w środę o 19.00, Duszpasterstwa mężczyzn w czwartek o 21.00, Wspólnota małżeństw w ramach RRN i Kółko Misyjne Dzieci w sobotę o 15.00.

 

Dzieci od 1 - 5 klasy włącznie zabierają kartkę Ziarno, czytają Ewangelię i rozwiązują zadanie apostolskie, przynosząc rozwiązanie w następną niedzielę do kościoła, zaś młodzież 6,7 i 8 klas potwierdza swój żywy udział w Eucharystii  podpisem w zakrystii.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym początek adwentowego cyklu „Pan Jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem będzie prorok Izajasz, ponadto rozmowa z matką chłopca uzdrowionego za wstawiennictwem abpa Fultona Sheena. W Małym Gościu – lampion roratni do samodzielnego złożenia.

 

Poświęcimy teraz opłatki wigilijne. Niech poświęcone opłatki, którymi łamać się będziemy przy wigilijnym stole umocnią jedność i świętość naszych rodzin i każdego z nas. Polecamy poświęcone opłatki, oraz Świece Caritas na świąteczny stół.


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościel e spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego
43-400 Cieszyn
ul. Liburnia 1
Nr konta parafialnego:
35 8113 0007 2001 0175 4597 0001
Cieszyn Bank Spółdzielczy
Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.