Ogłoszenia duszpasterskie

XV TYDZIEŃ ZWYKŁY

12.07. – 19.07.2020 r.

Dziś przypada 15 niedziela zwykła. Wszyscy na co dzień mamy do czynienie z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem; temu Słowu warto zawierzyć. W Nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy Jego obecności; to Słowo obdarza nas życiem i wiedzie ku wieczności. Podczas dzisiejszej liturgii wyjdzie nam na spotkanie Bóg, którego Słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.


LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

w poniedziałek – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

 

w środę – wspomnienie Św. Bonawentury,

 

w czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel. O 17.00 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

 

w piątek – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.


Nie ma już ograniczeń co do ilości osób we wnętrzu kościoła, pod warunkiem, że przebywać w nim będziemy z zasłoniętymi ustami i nosem, zaś na zewnątrz kościoła możemy być bez maseczek, zachowując odległość między sobą 2 m. (nie dotyczy członków rodziny).

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem 35 minut przed Mszą św. w dni powszednie i poranną Mszą św. niedzielną (w poniedziałek, czwartek i piątek o 17.25, we wtorek o 17.10 środę i sobotę o 7.25, a w niedzielę o godz. 7.00).

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o kolejnym Sanktuarium w Charłupii, czy też odpowiedzi na pytania: Czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do orzeczenia jego nieważności?

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać również za ofiary kopertowe i wpłacane na konto parafialne.


 

Do odwołania zostaje zawieszony stały konfesjonał. 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego
43-400 Cieszyn
ul. Liburnia 1
Nr konta parafialnego:
35 8113 0007 2001 0175 4597 0001
Cieszyn Bank Spółdzielczy
Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.