Schola Una Voce

Schola Una Voce powstała w 2014 r. w Cieszynie z inicjatywy pasjonatów muzyki. Tworzą ją amatorzy z obu stron Olzy, których zafascynowała liturgia Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego. Gorącym pragnieniem jej członków jest przywrócenie dawnemu śpiewowi należnego mu miejsca podczas liturgii. W swoim repertuarze schola czerpie z bogatego skarbca muzyki sakralnej, począwszy od średniowiecza aż po współczesność, ze szczególnym uwzględnieniem chorału gregoriańskiego oraz polifonii renesansu i baroku.

 

Schola spotyka się na próbach co środę, a raz w miesiącu śpiewa Msze św. trydencką. Chętnych do śpiewu zapraszamy na przesłuchanie. Więcej informacji na  profilu facebook scholi 

 

W 2020r schola wydała swą pierwszą płytę: TOTA PULCHRA ES (cała piękna jesteś). Płyta to owoc współpracy Scholi z zespołem Muzyki Dawnej "Scandicus" z Tychów i chóru dziecięcego "Trallala" z Czeskiego Cieszyna. Autorzy proponują medytację nad tajemnicą Maryi - Matki Zbawiciela. Muzyczny album składa się z utworów powstałych od czeskiego średniowiecza do francuskiego baroku, poprzez "Llibre Vermell de Montserrat" czy też włoski renesans. Płytę można nabyć po każdej Mszy św. w zakrystii kościoła św. Jerzego w Cieszynie oraz przez internet. Jej wydawcą jest Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego
43-400 Cieszyn
ul. Liburnia 1
Nr konta parafialnego:
35 8113 0007 2001 0175 4597 0001
Bank Spółdzielczy w Cieszynie
Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 16.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

 

UWAGA!

W czasie wakacji kancelaria czynna bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej w poniedziałek, środę i piątek.