1

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

XX TYDZIEŃ ZWYKŁY

18.08. – 25.08.2019 r.


W wielu miejscach na świecie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludźmi.

 

Dziś przy drzwiach kościoła ofiarą do puszek pragniemy przyjść z pomocą Rodzinie syryjskiej.


LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

we wtorek – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

 

w środę wspomnienie Św. Piusa X, papieża,

 

w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

 

w piątek – Adoracja Najświętszego sakramentu z okazją do spowiedzi świętej od godz. 17.00.

 

w sobotę święto Św. Bartłomieja, apostoła.

 

w niedzielę – o godz. 10.05 dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne żniwa oraz polecimy Bożej Opatrzności działkowców z Karolinki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msza św. za zmarłych działkowców w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 18.00.


 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu powstania, czy też o niebie, jako ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki i inne.

 

Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej pielgrzymce autokarowej do Koszyc, miejsca męczeńskiej śmierci naszego rodaka Św. Melchiora Grodzieckiego w dniu 12.10.2019 r. w cenie 110 + 10 zł – zapisy do 15.09.br. Bliższe informacje na plakatach w gablotce. Zapisy w zakrystii. Kuria, jako organizator prosi o wcześniejsze informacje o ilości pielgrzymów chcących wziąć udział w pielgrzymce. Chodzi o rezerwację odpowiedniej ilości autokarów i przewodników. Przy zapisie trzeba podać pesel. Wystarczy zaliczka w wysokości 40 zł. Mam nadzieję, że zapełnimy jako parafia jeden autokar. Jak na razie razem z ks. proboszczem zapisało się 10 pielgrzymów. Oduczmy się podejmowania decyzji na ostatnią godzinę. Wczujmy się w rolę organizatora i nie stawiajmy go w trudnej sytuacji. Odpowiedzialnych decyzji czekamy do przyszłej niedzieli 28.08.

 

W dniach 30.08 – 01.09. przeżywać będziemy w naszym Dekanacie Cieszyńskim dni uczczenia relikwii Św. Męczenników Koszyckich, wśród nich Św. Melchiora Grodzieckiego, naszego rodaka. Adorację rozpoczniemy w piątek 30 sierpnia Mszą św. w kościele Św. Marii Magdaleny o uświęcenia duchowieństwa i o nowe powołania, a zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21,00.  W sobotę 31 sierpnia, jako parafia czuwać będziemy przy relikwiach od godz. 10.00 - 11.00, a w niedzielę 01 września weźmiemy udział w tradycyjnej diecezjalnej pielgrzymce ku czci Św. Melchiora od godz. 15.00. Cały plan uroczystości znajduje się w gablotce i na stronie głównej parafii

 

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na dzień skupienia, który odbędzie się 31 sierpnia w Pogórzu. Koszt przejazdu wynosi 25 zł (płatne przy zapisie). Chętnych prosimy o zgłoszenie się u  Zelatorki p. Bernadki lub u p. Piotra na Górnym Rynku (sklep mięsny).Wyjazd 31 sierpnia o godz. 8.05 z przystanku obok kościoła św. Jerzego.

 

Pary pragnące zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na Nauki Przedmałżeńskie organizowane w dniach 28 i 29 września w parafii św. Elżbiety. Informacja i zapisy: pzr.elzbietanki@gmail.com lub tel. 602 382 190.

 

Policja i eksperci ruchu drogowego zapraszają w piątek 23 sierpnia na godz. 15.00 do Domu Narodowego w Cieszynie, ul. Rynek 12 seniorów w wieku 60+, by porozmawiać nt. bezpieczeństwa na cieszyńskich drogach i zagrożeniach tam występujących.


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościele spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.


 

 
 
 

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy