1

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

III TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

24.03. – 31.03.2019 r.


Dziś 3 niedziela wielkiego postu. Bóg objawia się ludziom przez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podając swoje imię: Jestem, który Jestem – jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się przede wszystkim w Jezusie Chrystusie, naszym jedynym Odkupicielu, który jest obecny we wspólnocie zgromadzonej na sprawowaniu liturgii. Otwórzmy nasze serca na słowo Dobrej Nowiny, zapewniające, że On jest.

 

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele wielkiego postu przed, na dziękczynienie  i na zakończenie każdej Mszy św.

 

Po Mszy św. przy drzwiach kościoła możemy złożyć ofiarę na cele misyjne kościoła /Ad Gentes/.


W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

W poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia, 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Módlmy się za nasz Kościół partykularny. Msze św. o godz, 8.00 i 18.00. Przed ranną Mszą św. zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a przed wieczorną o 17.15 rozpoczniemy modlitwę różańcową w obronie poczętego, a zagrożonego życia małego człowieka. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących potomstwa, dorosłych pragnących podjąć dzieło adopcji poczętych dzieci, jak również rodziców młodzieży do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się z nimi spotkanie. Kolektę tego dnia przeznaczamy na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Bielsku - Lipniku.

 

W czwartek – zapraszamy dzieci na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.30.

 

W piątek – Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas spowiedzi świętej, o 17.00 kazanie pasyjne, a następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych i Msza św. o 18.00.Przed nami ostatni tydzień zapisów na Pieszą Pielgrzymkę diecezjalną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze GN dodatek - rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.

 

Tak jak w ubiegłych latach dzieci do szóstej klasy włącznie zabierają kartkę Ziarno, czytają Ewangelię i rozwiązują zadanie apostolskie, przynosząc rozwiązanie w następną niedzielę do kościoła, zaś młodzież 7 i 8 klasy SP oraz kandydaci do bierzmowania potwierdzają swoją obecność podpisem w zakrystii.

 

W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy w naszej parafii Misje święte, organizowane raz na 10 lat. Udział w nich będzie czytelnym znakiem przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła. Poprowadzi je o. Cherubin Żyłka, franciszkanin z Góry Św. Anny. Serdecznie zapraszamy. 


 

W związku z przypadającą 5 rocznicą powstania Scholi Una Voce i celebracji pierwszej Mszy św. trydenckiej w kościele św. Jerzego w Cieszynie (na mocy motu proprio Summorum pontificum papieża Benedykta XVI), zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, służącej zbadaniu potrzeb duszpasterskich (w wyżej wymienionej kwestii) w naszym mieście. Ankieta jest anonimowa i dostępna na stronie głównej naszej parafii www.swjerzycieszyn.ox.pl

 


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościele spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.


 

 
 
 

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy