1

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV  TYDZIEŃ  ZWYKŁY

16.09.2018 – 23.09.2018 r.


Dziś 24 niedziela zwykła, Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu. Każda niedziela jest – jak mawiają Ojcowie Kościoła – małą Wielkanocą. Jesteśmy zaproszeni na wspólne sprawowanie Eucharystii, by sprawować paschalne tajemnice Chrystusa. Jesteśmy zaproszeni do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego, z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i obaw. Krocząc drogami codzienności z Nim, doświadczymy płynącej radości wielkanocnego poranka.

 

O godz. 15.00 MSZA ŚW. TRYDENCKA śpiewana ze scholą UNA VOCE.

 

Dziś ofiarami przy drzwiach kościoła wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.


W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski,

 

w czwartek wspomnienie Św. Męczenników Koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.

 

w piątek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas spowiedzi św. To także dzień urodzin Ks. Proboszcza, którego polecać będziemy na mszy wieczornej wstawiennictwu św. Apostoła.


SPOTKANIA FORMACYJNE PRZY PARAFII:

w poniedziałek o 16.15 spotkanie dla dzieci klas III – przygotowanie do I spowiedzi i Komunii św. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania według przekaznego im grafiku.

 

we wtorek o godz. 16.30 – spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich dla osób starszych, samotnych, wdów oraz innych zainteresowanych.

 

w niedzielę 23 września – o godz. 15.00 spotkanie popielgrzymkowe dla tegorocznych uczestników PPC na Jasną Górę.


Zachęcamy do lektury prasy katolickiej;  w dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in. o Imieniu Boga – co znaczy wypowiadać je nadaremno?

 

W sobotę o godz. 7.00 wyjeżdżamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy i zapraszamy, Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu 30 zł. - dzieci gratis. W programie o 10.00 Droga Krzyżowa, o 12.30 Msza Św. po niej piknik dla dzieci i nabożeństwo na zakończenie.

 

W czwartek, 27 września, od godz. 20.00 w kościele Św. Marii Magdaleny odbędzie się godzinne modlitewne czuwanie z udziałem ks. bpa Romana Pindla w intencjach o świętość rodzin i o uświęcenie duchowieństwa. Na to czuwanie zapraszamy wszystkie wspólnoty modlitewne, takie jak: Margaretki, Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Matki i Mężczyźni w Modlitwie i inne. Zakończenie Apelem o 21.00. Serdecznie zapraszamy.

 

Przypominamy, że przygotowania do przyjęcia sakramentów: Chrztu, Pokuty, Eucharystii i Bierzmowania odbywają się w parafii zamieszkania zainteresowanych. Protokół przedślubny należy spisać w kancelarii parafialnej trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu. Podobnie trzy spotkania w paradni rodzinnej winne mieć miejsce trzy miesiące przed ślubem. Nauki przedślubne prowadzone są w parafii Św. Elżbiety trzy razy |w roku: w dwie ostatnie soboty maja i września, oraz w I kwartale roku w terminie uzgadnianym co roku w zależności od terminu ferii zimowych. W spotkaniach w poradni, jak i naukach przedślubnych można wziąć udział z wyprzedzeniem - przed spisaniem protokołu przedślubnego.

 

Tak jak w ubiegłych latach dzieci do szóstej klasy włącznie zabierają karteczkę Ziarno, czytają Ewangelię i rozwiązują zadanie apostolskie, przynosząc rozwiązanie w następną niedzielę do kościoła, zaś młodzież 7 i 8 klasy SP oraz kandydaci do bierzmowania potwierdzają swoją obecność podpisem w zakrystii.

 

W środę, w Szkole Katolickiej na Pl. Dominikańskim o g. 18,00 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej. Temat: Efektywny altruizm a miłość chrześcijańska. Spotkanie poprowadzi dr Jakub Synowiec z UPJP II w Krakowie.

 

Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cieszynie zaprasza na uroczystości uczczenia ofiar pożaru Rafinerii Nafty w Czechowicach Dziedzicach z roku 1971 w czwartek o 15,30 przy strażnicy OSP na Bobrku, a następnie na Nabożeństwo Ekumeniczne w kościele NMP o 16,00 na Bobrku i na wernisaż wystawy w Uniwersytecie Śląskim. 

 

W dniach od 22 do 30 września, na placu kościelnym będzie podstawiony kontener na makulaturę z przeznaczeniem na fundusz misyjny dla Boliwii w Ameryce Południowej.


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościele spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.


 

 
 
 

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy