1

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

VII  TYDZIEŃ  ZWYKŁY

20.05.2018 – 27.05.2018 r.


Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii kończy okres wielkanocny. Duch Święty także w naszych czasach przychodzi do ludzi, aby napełniać ich serca i zapalać ogniem swej miłości. Otwierajmy się na Jego działanie.

 

Dziś przy drzwiach kościoła będziemy mogli złożyć ofiary które przeznaczone będą na działalność Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w B-B. Lipniku.

 

Bóg zapłać Rodzicom dzieci Komunijnych za ofiary złożone na kamienny parapet w oknie pod witrażem Św. Jerzego.

 

Po południu o 14.30 Nabożeństwo Majowe, a o 15.00 Msza św. Trydencka.


W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

w poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Przed ranną Mszą św. zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po wieczornej Mszy św. tradycyjne spotkanie Żywego Różańca /przy jajecznicy/,

 

w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana,

 

w piątek – Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas spowiedzi świętej,

 

w sobotę – wspomnienie Św. Filipa Nereusza,  W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. W kościele katedralnym Św. Mikołaja o godz. 10.00 w B-B święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

 

w przyszłą niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy.


SPOTKANIA FORMACYJNE PRZY PARAFII:

w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży zapisanej na przygotowanie do bierzmowania w przyszłym roku szkolnym.

 

we czwartek – katecheza dla dorosłych. Temat: Natchnienie i objawienie w Piśmie św.

 

w sobotę – spotkanie Wspólnoty małżeństw i Kółka misyjnego dzieci o godz. 15.00 


Parafian z Moniuszki 18, Chopina /domki jednorodzinne/, Chopina 22 i Św. Jerzego 6 prosimy o zbudowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała w dniu 31.05.br. Początek procesji o godz. 9.00 przy I ołtarzu, ul. Moniuszki 18.

 

Wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej zabierają po Mszy św. karteczkę Ziarno, by w domu wrócić do Ewangelii, karmiąc się słowem Pana Jezusa, by rozwiązać zadanie apostolskie, a rozwiązanie przynieść do kościoła w następną niedzielę.

 

Młodzież gimnazjalna potwierdza swoją obecność na Mszy św. podpisem w zakrystii. Obecność i żywy udział we Mszy św., to nieodzowny i najważniejszy warunek dobrego przygotowania do przyjęcia sakramentów świętych: pokuty, Eucharystii i bierzmowania.

 

Polecamy cotygodniową prasę katolicką Gościa Niedzielnego i miesięczniki.

 

Zapraszamy młodych na spotkanie na Polach Lednickich, które w tym roku odbędzie się 2 czerwca. Tegoroczna Lednica będzie  spotkaniem ze spojrzeniem Boga. W nim odkryjemy swoje „Jestem”.  Warto spotkać się na Lednicy – w miejscu prawdziwego spojrzenia na człowieka. Zaproście swoich przyjaciół i bliskich. Koszt wyjazdu to 90 zł. (autokar, ubezpieczenie, pakiet lednicki) Wyjazd z parafii św. Elżbiety (dolny parking). Zbiórka w piątek 1 czerwca o 23.30, powrót w niedzielę 3 czerwca w godzinach dopołudniowych. Osoby niepełnoletnie prosimy o zabranie ze sobą zgody rodziców. Zapisy w parafii św. Elżbiety. Ilość miejsc ograniczona.

 

W dniach od 19-28 maja na naszym placu kościelnym będzie podstawiony kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci w San Roman i Conception w Boliwii, gdzie pracowały trzy wolontariuszki z Cieszyna Agata, Magda i Sara. Za dar serca - Bóg zapłać!


 

We wtorek KANCELARIA PARAFIALNA PO WIECZORNEJ Mszy Świętej!


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościele spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.


 ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W DUSZPASTERSTWIE DZIECI I MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII W ROKU SZKOLNYM 2016-2017

 

Dzieci szkół podstawowych w każdą niedzielę na koniec Mszy św. odbierają karteczkę Ziarno, w domu na nowo odczytują Ewangelię i wykonują zadanie apostolskie a wypełniony, odcięty mały odcinek przynoszą za tydzień i oddają przed Mszą św. przy ołtarzu.

 

Dzieci klas III-VI co miesiąc przystępują do spowiedzi św., którą potwierdzają w konfesjonale podpisem księdza a w I piątek potwierdzają komunię św. pieczątką.

 

Młodzież Gimnazjalna przystępuje do miesięcznej spowiedzi i komunii św., jako niezbędny warunek do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

Młodzież klas I-III Gimnazjum uczestniczy w I piatek miesiąca we mszy św. o godz. 19.15, zaś klasy III Gimnazjum w poniedziałkowych spotkaniach o godz.17.00.


 
 
 
 
 

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy