1

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

V TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

18.03.2018 – 25.03.2018 r.


Dziś 5 niedziela wielkiego postu. Poprzez znak zasłoniętych krzyży uświadamiamy sobie, iż oprócz tego, co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmuje także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

O godz. 15. Masza św. trydencka śpiewana z kantorem.


LITURGICZE  OBCHODY TYGODNIA:

w poniedziałek – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Od godz. 9.00 do 13.00 Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży szkół średnich z naszego miasta Cieszyna i ze Skoczowa, Rekolekcje są organizowane przez Dekanaty: Cieszyński, Goleszowski, Skoczowski i Strumieński, przy współpracy z Powiatem Cieszyńskim i Gminę Cieszyn. Za współpracę serdecznie dziękujemy.

 

w piątek – O godz. 17.00 w kościele Św. Elżbiety początek CIESZYŃSKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ na trasie do kościoła Imienia NMP na Bobrku. Zakończenie Mszą św. Do udziału w tej Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Delegacje z naszej parafii poniosą krzyż do stacji 5 i 6. Tego dnia w naszym kościele nie będzie ani Adoracji Najświętszego Sakramentu, ani Drogi Krzyżowej, ani Mszy św.

 

w sobotę – od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych.

 

w przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży., która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. W tym dniu przypada 26 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy, tj. 9 kwietnia.


SPOTKANIA FORMACYJNE W PARAFII:

w poniedziałek – 16.15 katecheza dla dzieci klas III – przed I Komunią św.


Dzieci zabierają karteczkę Ziarno, w domu czytają zapisaną tam ewangelię, rozwiązują zadanie apostolskie, którego wynik przynoszą w następną niedzielę. Młodzież 7 klasy SP, oraz 2 i 3 klasy Gimnazjum potwierdza swoją obecność na niedzielnej i świątecznej Eucharystii podpisem w zakrystii.

 

Zapraszamy do zakrystii dzieci i młodzież do odbioru kartek z potwierdzeniami udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

 

Polecamy świece paschalne na stół świąteczny, oraz cotygodniową prasę katolicką i miesięczniki.

 

Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje rekolekcje w Brennej  w dniach od 17 do 20 maja. Zapisy u zelatorki p. Bernadki do końca marca.

 

Zapraszamy do udziału w VI Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce do Łagiewnik w dniach 30.04 - 03.05. Wyjście z Cieszyna 29.04. Zapisy do 8 kwietnia na probostwie. Pielgrzymka autokarowa do Łagiewnik 03.05. - zapisy w zakrystii.

 

Zapraszamy na Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę organizowaną przez naszą parafią w dniu 26.05. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na afiszu w gablotce.


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościele spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.


 ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W DUSZPASTERSTWIE DZIECI I MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII W ROKU SZKOLNYM 2016-2017

 

Dzieci szkół podstawowych w każdą niedzielę na koniec Mszy św. odbierają karteczkę Ziarno, w domu na nowo odczytują Ewangelię i wykonują zadanie apostolskie a wypełniony, odcięty mały odcinek przynoszą za tydzień i oddają przed Mszą św. przy ołtarzu.

 

Dzieci klas III-VI co miesiąc przystępują do spowiedzi św., którą potwierdzają w konfesjonale podpisem księdza a w I piątek potwierdzają komunię św. pieczątką.

 

Młodzież Gimnazjalna przystępuje do miesięcznej spowiedzi i komunii św., jako niezbędny warunek do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

Młodzież klas I-III Gimnazjum uczestniczy w I piatek miesiąca we mszy św. o godz. 19.15, zaś klasy III Gimnazjum w poniedziałkowych spotkaniach o godz.17.00.


 
 
 
 
 

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy