1

2

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

18.11.2018 - 25.11.2018 r.


Liturgia ostatnich dni roku kościelnego, przypomina o przemijalności ziemskiego życia i rzeczach ostatecznych człowieka. Koncentrujemy uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa w dniu paruzji. Każdy udział w Eucharystii jest wyglądaniem naszego Odkupiciela, gdyż głosimy Jego śmierć, wyznajemy Jego zmartwychwstanie i oczekujemy Jego przyjścia w chwale. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, którego słowa nigdy nie przeminą. Modlimy się dzisiaj w intencji Księdza Biskupa Romana Pindla z okazji przypadających imienin.

 

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca przy drzwiach kościoła możemy złożyć ofiarę na rodzinę syryjską.

 

Msza św. Trydencka śpiewana /ze scholą Una Voce/ w intencji Ojczyzny dziś o godz. 15.00.


LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

we wtorek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

 

w środę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Pół godziny przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o Nim w modlitwie,

 

w czwartek – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

 

w piątek - od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas spowiedzi św.

 

w sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 

w przyszłą niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.


SPOTKANIA FORMACYJNE PRZY PARAFII:

Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz grupy formacyjne zapraszamy na spotkania według grafiku.


 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym, że Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów; a także o dramatycznej walce o jeden z najstarszych gdańskich kościołów, któremu może grozić zawalenie.

 

Tak jak w ubiegłych latach dzieci do szóstej klasy włącznie zabierają karteczkę Ziarno, czytają Ewangelię i rozwiązują zadanie apostolskie, przynosząc rozwiązanie w następną niedzielę do kościoła, zaś młodzież 7 i 8 klasy SP oraz kandydaci do bierzmowania potwierdzają swoją obecność podpisem w zakrystii.

 

Już dziś zapraszamy wszystkich członków ADŚ oraz zainteresowanych na Dzień skupienia do Pierśćca w sobotę 1 grudnia, gdzie Ks. Bp Roman Pindel będzie przewodniczył liturgii. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt przejazdu 15 zł. Zapisy u p. Zelatorki lub u p. Jurka na Górnym rynku.

 

Kolejne spotkanie Niesakramentalnych rozpocznie się od wspólnej modlitwy w kaplicy Miłosierdzia Bożego w niedzielę, 25 listopada o godz. 15.00


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościele spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.


 

 
 
 

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy