1

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX  TYDZIEŃ  ZWYKŁY

 

22.10. – 29.10.2017 r.


Dziś 29 niedziela zwykła. Przychodzimy przed Chrystusowy ołtarz, aby słuchać Bożego słowa i oddać Mu to, co do Niego należy. Z taką postawą pełną gotowości weźmy udział w niedzielnym zgromadzeniu eucharystycznym. Przedostatnia niedziela października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na cele misyjne.

 

Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem w wysokości 896 zł., przeznaczone na Fundusz Stypendialny – Żywy Pomnik Jana Pawła II.

 

Dziś po różańcu w kaplicy Bożego Miłosierdzia będziemy mogli obejrzeć godzinny film Lekarz dusz o ks. bpie Krótkim z Alaski, pochodzącym z Jaworzynki. Serdecznie zapraszamy.


LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

w poniedziałek – O 16.45 spotkanie dla dzieci klas III, o 17.00 dla młodzieży klas III Gimnazjum.

 

w czwartek 26.10. – Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca – dziękczynienie za dzieło Żywego Różańca w Polsce, z prośbą o beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca naszej parafii. Tego dnia w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary przeznaczone na cele misyjne. O 17.30 spotkanie dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Komunii Św. w wieku przedszkolnym.

 

w piątek – Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

w sobotę – święto Św. Szymona i Judy Tadeusza – dzień imienin ks. bpa seniora Tadeusza Rakoczego. Tego dnia Kółko misyjne naszej parafii zaprasza wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych na godz. 16.00 do kaplicy Bożego Miłosierdzia. W programie m. in. konkurs na najoryginalniejsze przebranie.


 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nawiedzamy cmentarze, czyścimy groby naszych bliskich zmarłych. To piękne ze strony żyjących. Jako ludzie wierzący nie zapominajmy o modlitwie za zmarłych. Przez oktawę Wszystkich Świętych będziemy modlić się codziennie na różańcu w kościele pół godziny przed Mszami Świętymi. Zalecania prosimy składać u p. kościelnego w zakrystii.

 

W godzinach kancelaryjnych przyjmowane są rezerwacje intencji Mszalnych na przyszły rok. Intencje dziękczynne z okazji rocznic urodzin, ślubu czy imienin rezerwujemy na Msze św. niedzielne i świąteczne.

 

Tak jak w ubiegłych latach dzieci zabierają karteczkę Ziarno, czytając Ewangelię i rozwiązując zadanie apostolskie, przynosząc rozwiązanie w następną niedzielę do kościoła. Młodzież gimnazjalna potwierdza swoją obecność podpisem w zakrystii.

 

Spotkania dla żyjących w związkach niesakramentalnych w tym roku szkolnym odbywać się będą w kościele Św. M. Magdaleny w ostatnie niedziele miesiąca o godz. 15.00.

 

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m. in.: Z wizytą w amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa. Kim są ludzie którzy za nią idą.

 

Bóg zapłać za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu na działce parafialnej. W ostatnich dniach zostały zaprawione nowe parapety okienne w nawie kościoła wykonane z piaskowca wg  wymogów stawianych przez Urząd Konserwatorski. Trwa również budowa nowej balustrady na chór – także wg wzoru uzgodnionego z UK. Wszystkie te inwestycje, podobnie jak malowanie sklepienia, chóru, przedsionków i zakrystii pokrywamy z ofiar imiennych darczyńców. Bóg zapłać za każdą z serca złożoną ofiarę. Prośbę o dalsze wsparcie kierujemy pod adresem tych, którzy dotychczas ofiar imiennych nie złożyli. Imienna ofiara – nawet  złotówkowa, wg możliwości będzie wyrazem solidarności i przynależności do Parafii, oraz wypełnieniem piątego przykazania kościelnego: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Przypominamy, że ofiary składane na konto parafialne z dopiskiem Na cele kultu mogą być odliczone przy rozliczeniu z fiskusem od podstawy opodatkowania. 


Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w niedzielę na godz. 15.00, w dni powszednie o 17.15 a w środę i sobotę o 7.15.


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

W naszym kościele spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek przez godzinę, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W kościele Św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godz. od 9-11 i 15-17, w sobotę tylko od 9-11. Plan spowiedzi poniżej w załączniku.


 ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W DUSZPASTERSTWIE DZIECI I MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII W ROKU SZKOLNYM 2016-2017

 

Dzieci szkół podstawowych w każdą niedzielę na koniec Mszy św. odbierają karteczkę Ziarno, w domu na nowo odczytują Ewangelię i wykonują zadanie apostolskie a wypełniony, odcięty mały odcinek przynoszą za tydzień i oddają przed Mszą św. przy ołtarzu.

 

Dzieci klas III-VI co miesiąc przystępują do spowiedzi św., którą potwierdzają w konfesjonale podpisem księdza a w I piątek potwierdzają komunię św. pieczątką.

 

Młodzież Gimnazjalna przystępuje do miesięcznej spowiedzi i komunii św., jako niezbędny warunek do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

Młodzież klas I-III Gimnazjum uczestniczy w I piatek miesiąca we mszy św. o godz. 19.15, zaś klasy III Gimnazjum w poniedziałkowych spotkaniach o godz.17.00.


 
 
 
 
 

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy