1

 
 

Duszpasterze

 Proboszcz
Ks. prałat Stefan Sputek
Urodził się 21 września 1947 roku w Rudziczce.
Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku z rąk biskupa Herberta Bednorza.
W parafii od 01.07.1983 roku.

 

 

Wikariusz
Ks. Marcin Wróbel
Urodził się 13 czerwca 1981 w Kętach.
Święcenia kapłańskie przyjął w 2006 roku z rąk biskupa Tadeusza Rakoczego.
W parafii od 25.08.2012 roku.


Księża pochodzący z parafii:
Ks. Bogusław Kaleta
Ks. Leszek Kostrzewa
o. Krzysztof Sonek OP


W parafii posługę pełnili:

 
Ks. Alojzy Binda 01.09.1968 r. – 14.06.1973 r. rektor kościoła i organizator parafii, 15.06.1973 r. proboszcz 
Ks. Antoni Pohl 16.06.1973 r. – 28.06.1980 r. rektor kościoła, od 29.06.1980 r. – 30.06.1983 r. proboszcz
  
Ks. Hubert Pasoń 27.04. – 29.08.1986 r.
Ks. Janusz Rudzki 21.02. – 30.08.1987 r.
Dk. Karol Mozor 17.02. – 04.04.1988 r.
Ks. Karol Mozor 18.06. – 14.07.1988 r.
Dk. Stanisław Filapek 08.02.1989 r. – 27.03.1989 r.
Ks. Andrzej Budny 29.08.1989 r. – 26.08.1993 r.
Ks. Marian Mazurek 27.08.1993 r. – 28.08.1998 r.
Ks. Krzysztof Słowik 29.08.1998 r. – 28.01.1999 r.
Ks. Stanisław Wójcik 06.02.1999 r. – 24.08.2001 r.
Ks. Piotr Tomecki 25.08.2001 r. – 26.08.2005 r.
Ks. Roman Ciemiera 27.08.2005 r. – 24.08.2007 r.
Ks. Witold Zahraj 25.08.2007 r. – 24.08.2012 r.

 

 

Kancelaria Parafialna czynna:

Wtorek: 15.30 - 17.30

Czwartek: po Mszy św.

Piątek: po Mszy św.

Parafia Rzymskokatolicka
Pod wezwaniem Świętego Jerzego

ul. Liburnia 1,
43-400 Cieszyn,
Tel. 33-8577440
Nr konta parafialnego:
35811300072001017545970001
Cieszyn Bank Spółdzielczy